قیمت خاک سنگ

خاک سنگ یکی از محصولات پر کاربرد در مصالح ساختمانی می باشد . قیمت خاک سنگ یا قیمت پودر سنگ نسبت به مزایای فراوانی که دارا می باشد بسیار معقولانه و پایین می باشد . از این روست که استفاده از این محصول بین ساختمان ساز ها کاربرد داشته است . خاک سنگ در ابتدا از معدن بارگیری شده و کارخانه هدایت می شود و پس از کوبش این محصول به صورت پودر در آمده . این محصول آماده بارگیری می باشد و به سراسر کشور ارسال می شود . در این مقاله قصد داریم به صورت تخصصی به این محصول بپردازیم.

قیمت خاک سنگ

خاک سنگ

یکی از مصالحی که در صنایع ساختمانی و دیگر صنایع کاربرد زیادی دارد خاک سنگ یا همان پودر سنگ است. یکی از دلایلی که باعث مصرف زیاد آن در صنایع ساختمانی شده است قیمت خاک سنگ است که نسبت به دیگر مصالح بسیار مناسب تر است. در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با خاک سنگ و کاربردهای آن آشنا کنیم .

قیمت خاک سنگ

خاک سنگ چیست

خاک سنگ که به پودر سنگ نیز معروف است از خردشدن و کوبش طبیعی یا صنعتی انواع سنگ های موجود در طبیعت تولید می شود. در روش طبیعی خاک سنگ از طریق فرسایش کانی های مختلف موجود در پوسته زمین از جمله کربنات کلسیم، سنگ آهک، سنگ گرانیت، سنگ مرمر، گچ ، سنگ های آهکی و سنگ های رسوبی و دگرگونی به وجود می آید. البته باید گفت هر کدام از این خاک سنگ ها با توجه به ویژگی هایی که دارند در صنایع خاصی استفاده می شوند.شهر قم یکی از بیشترین معادن خاک سنگ در کشور را دارا می باشد و گروه کارخانجات ایران پودر توزیع کننده پودر سنگ قم در سراسر کشور به بهترین قیمت می باشد.

همان طور که گفتیم خاک سنگ به روش صنعتی نیز تولید می شود در روش صنعتی برای تولید خاک سنگ باید مشابه آن چه در طبیعت اتفاق می افتد را شبیه سازی کنند اما با این تفاوت که این کار توسط دستگاه ها و ماشین آلات صنعتی انجام می شود. در این روش سنگ ها و صخره ها با روش های مختلف از معادن استخراج می شوند و سپس به کارخانجات سنگ کوبی منتقل می گردند. و پس از آن توسط دستگاه های سنگ کوبی مخصوص مانند فک های خردایشی و فیلترهایی جهت سورت بندی پودر تولید شده این محصول در اندازه های مختلف تولید می شود. قیمت خاک سنگ با توجه به اندازه و کیفیت تولید می تواند متفاوت باشد.

قیمت خاک سنگ 1400

انواع خاک سنگ موجود در بازار و کاربرد آن ها

خاک سنگ جوشقان

یکی از با کیفیت ترین خاک سنگ های موجود در بازار خاک سنگ جوشقان یا همان پودر سنگ جوشقان است. این پودر سنگ از سنگ های بسیار ممتاز معادن استان اصفهان تهیه می شود مشخصه اصلی این پودر رنگ سفید و درخشان آن است. این خاک سنگ مرغوب به دلیل خاصیت پوشش دهندگی بالایی که دارد از آن در تولید رنگ ، پوشش و ساخت نمای ساختمان ها استفاده می شود. البته لازم به ذکر است که پودر سنگ قم و الیگودرز نیز با این پودر سنگ برابری می کند و از کیفیت خوب و مطلوبی برخوردار است. قیمت خاک سنگ جوشقان نسبت به دلیل کیفیت بهتری که دارد نسبت به بقیه پودر سنگ ها بالاتر است.ما مفتخر هستیم که بهترین قیمت پودر جوشقان در سراسر کشور را به مشتریان خود ارائه دهیم.

خاک سنگ سفید و رنگی

رنگ خاک سنگ تولید شده بستگی به نوع سنگی دارد که کوبش می شود. در ایران به دلیل این که بیشتر معادن دارای سنگ های سفید هستند خاک سنگ سفید رایج تر و در دسترس تر است. سنگ های این معادن سنگ آهک و سنگ کربنات کلسیم است به همین دلیل به رنگ سفید هستند. البته باید گفت قیمت خاک سنگ استخراج شده از این معادن به دلیل رایج بودن ارزان تر است.

اما برای تولید خاک سنگ رنگی باید از سنگ هایی استفاده کرد که به صورت طبیعی رنگی هستند مثل سنگ مرمر این سنگ یک کانی با ارزش است که در رنگ های مختلف یافت می شود که معمولا برای نماسازی و سنگ کاری استفاده می شود.

خاک سنگ مرداب

خاک سنگ مرداب که با نام پودر سنگ نقره یا مردار سنگ نیز شناخته می شود در واقع، اکسید جیوه است که خاصیت میکروب کشی دارد که برای از بین بردن بوی عرق و بوی نامطلوب کفش به کار می رود ولی باید بدانید در این پودر عناصر سمی و فلزات سنگینی وجود دارد که به توصیه پزشکان بهتر است به هیچ وجه از آن استفاده نکنید زیرا سرطان زا بوده و برای سلامتی انسان زیان آور است.

خاک سنگ آهک

این خاک سنگ خاصیت حجم دهندگی و ضد عفونی دارد. این پودر از نظر ظاهری به رنگ سفید است و از آن در ساختمان سازی، شفته ریزی و ضد عفونی اماکن مختلف استفاده می شود. حتی می توان این ماده را در حرارت زیاد پخت و انواع آهک نظیر آهک زنده و آهک هیدراته را تولید نمود.بهترین ارائه دهنده قیمت آهک در سراسر کشور گروه کارخانجات ایران پودر می باشد.

پودر مجسمه سازی

از پودر سنگ جهت کارهای هنری و صنایع دستی نیز استفاده می شود البته قیمت خاک سنگ مورد استفاده در این کار متفاوت است زیرا باید پودر استفاده در این کار کیفیت و ویژگی های خاصی داشته باشد این پودر سنگ در صنایع دستی و آثار هنری مانند قالب های سیلیکونی، پتینه ، تابلو نقش برجسته و مجسمه سازی مورد استفاده قرار می گیرد.

خاک سنگ

قیمت خاک سنگ

قیمت خاک سنگ در کشور به دلیل نوسانات قیمت ها ثابت نیست و نمی توان قیمت دقیقی را برای آن تعیین کرد. قیمت خاک سنگ با توجه به کاربرد آن ها در صنایع مختلف متفاوت است قیمت نهایی این محصول بسته به نوع، کیفیت، دانه بندی و بسته بندی و همچنین هزینه حمل و نقل متفاوت خواهد بود. شما می توانید خاک سنگ را با بهترین کیفیت و قیمت از ما خریدارید کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع