قیمت گچ گیپتون

یکی از انواع گچ ها که طرفداران زیادی در بین گچ های ساختمانی دارد گچ گیپتون می باشد. از این گچ در امر ساخت و ساز برای سفید کردن دیوارها استفاده می شود. گچ کاران گچ مناسب کار خود را با توجه به مزایا و براساس زمان گیرایی آن انتخاب می کنند. گچ گیپتون به نسبت گچ معمولی از زمان گیرش اولیه و ثانویه بالاتری برخوردار است. زمان گیرش اولیه این گچ 27 دقیقه و زمان گیرش ثانویه آن 37 دقیقه است. به همین دلیل این گچ مورد انتخاب اکثر گچ کاران قرار می گیرد. قیمت گچ گیپتون همانند دیگر قیمت گچ به کیفیت متریال استفاده شده در آن بستگی دارد پس هنگام خرید حتما کیفیت محصول را در نظر بگیرید. ما در این مقاله قصد داریم شما را با قیمت گچ گیپتون و مزایای این گچ کاربردی آشنا کنیم پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

قیمت گچ گیپتون

تولید گچ گیپتون

برای تولید گچ گیپتون، سنگ گچ را در کوره هایبرن و خاک آن را در کوره لوبرن به صورت مجزا و غیر مستقیم حرارت می دهند. سپس محصولی که از هر دو نوع کوره حاصل می شود را آسیاب و پس از مخلوط با یکدیگر به آن نوعی افزودنی اضافه می کنند.این افزودنی گچ را برای استعمال بر روی سطوح بتنی مناسب می نماید. پس از تکمیل فرآیند تولید، گچ قم معمولا در سیلوهای بارگیری قرارداده می شود و سپس در پاکت های ضد رطوبت بسته بندی و برای مصرف به بازار عرضه می گردد. یکی از عواملی که می تواند بر روی قیمت گچ گیپتون موثر باشد نوع بسته بندی این گچ است که به دلیل استفاده از پاکت های ضد رطوبت ممکن است قیمت آن کمی افزایش پیدا کند.

لیست قیمت گچ گیپتون

نحوه اجرای گچ گیپتون

نحوه ی ساخت و اجرای گچ گیپتون با سایر گچ ها اندکی متفاوت است . به این صورت که پس از پر کردن ظرف آب باید گچ را در داخل ظرف ریخته و تا مدت زمان ۳ دقیقه اجازه دهید گچ خود به خود در آب پخش شود، و برخلاف سایر گچ ها که مستلزم هم زدن سریع هستند این گچ را به آرامی باید هم زد و در صورت بیشتر بودن حجم آن می توان از یک میکسر کمک گرفت.

ضخامت لایه برای گچ کاری باید در حدود یک سانتی متر باشد چرا که با همین ضخامت اندک نیز می توان طرح های بسیار زیبایی را بر روی آن اجرا نمود. در همین راستا این موضوع بسیار شایان به ذکر است که ضخامت لایه ی این گچ نباید به ۳ یا ۴ سانتی متر برسد، ولی در صورتی که نیاز به ضخامت بیشتری دارید باید حتما در مرحله ی زیرسازی دقت نمایید که به نحو احسنت و به شیوه ی صحیح انجام شود، در این صورت می توانید ضخامت را تا اندازه ای که نیاز دارید برسانید.

سطح مورد نظر را باید از هر گونه گرد و غبار تمیز و پاکسازی نمود. برای اعمال گچ نیز می توان هم از ماله و هم از پیستوله های مخصوص برای این کار استفاده نمود.

نکته مهم

ذکر این موضوع نیز از قاعده مستثنی نمی باشد که تاریخ انقضای این گچ تا ۶ ماه می باشد و در صورتی که پاکت آن باز شود باید تا یه هفته استفاده شود. در صورتی که قصد استفاده و اجرای گچ گیپتون را به صورت دو لایه ای داشته باشید باید به این نکته نهایت دقت را داشته باشید که گرفتن گچ در دو مرحله ی گیرایش اولیه و گیرایش ثانویه انجام می شود.

مدت زمان گیرش اولیه نزدیک به ۵ تا ۸ دقیقه می باشد و مدت زمان مرحله ی دوم تا ۲۰ دقیقه طول می کشد. از دیگر مواردی که باید در حین اجرای این گچ به آن دقت نمایید این است که سعی کنید تا بین ساخته شدن گچ تا استفاده و اجرای آن بر روی سطح مدت زمان بیشتر از ۱۰ دقیقه طول نکشد چون با گذشت مدت زمان ذکر شده گچ شما بسیار سفت خواهد شد. بعد از خشک شدن کامل این گچ باید آن را در برابر شرایط جوی نامساعد محافظت نمود. یکی از دلایل مصرف این گچ علاوه بر ویژگی هایی که دارد قیمت گچ گیپتون است زیرا این گچ با توجه به مزایایی که دارد همانند قیمت گچ مرجان با قیمت مناسبی  به بازار عرضه می شود و شما می توانید با توجه به نیاز خود آن را از مراکز معتبر خریداری کنید.

گچ گیپتون
مزایای گچ گیپتون

1. استفاده آسان
2. چسبندگی بالا
3. مقاومت بالا در برابر رطوبت
4. عایق حرارتی و صوتی بالا
5. قابلیت شستشو
6. مقاومت در برابر آتش
7. مقاومت در برابر ضربه
8. مقرون به صرفه بودن
9. عدم نیاز به زیر کاری
10. عدم ریزش گچ و ترک خوردگی پس از گیرش آن
11. درخشندگی و سفید بودن سطوح گچ کاری شده
12. امکان پوشش سطوح گچ کاری شده با دیوارپوش های مختلف
13. زمان گیرش مطلوب

قیمت گچ گیپتون

گچ کاری یکی از عملیات‌های مهم در تمامی پروژه‌های ساختمانی به شمار می‌رود. استفاده از گچ معمولی در صنعت ساخت‌وساز همیشه با محدودیت‌های کوچک و بزرگی مواجه بوده است. گچ گیپتون با توجه به مواد افزودنی و پلیمری خاصی که در تولید آن به کار برده شده، سعی در برطرف کردن تمامی نقاط ضعف مربوط به گچ‌های معمولی دارد. گچ گیپتون را می‌توان با خیال راحت بر روی تمامی سطوح به کار برد و از چسبندگی و مقاومت بالای آن مطمئن بود. قیمت گچ گیپتون همانند قیمت گچ آزادی به عواملی چون کیفیت متریال سازنده آن، نرمی و سفیدی گچ، زمان گیرش و هزینه های جانبی آن از بسته بندی تا حمل و نقل، بستگی دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع