قیمت گچ سفید کاری

همان طور که می دانید گچ یکی از کاربردی ترین مصالح ساختمان سازی است که برای ایجاد پوشش برروی دیوارها، سقف ها، ستون ها و هر جزء دیگری از سازه مورد استفاده قرار می گیرد. به طور کلی می توان گفت هر جایی به ایجاد یک پوشش نازک نیاز باشد، از گچ استفاده می کنیم. یکی از انواع گچ ها که کاربرد زیادی نیز دارد گچ سفید کاری است. اما باید گفت انتخاب درست گچ سفید کاری برای ایجاد یک سطح صاف و بافت مناسب مهم است. از طرفی مهارت شخص معمار برای اعمال گچ سفید کاری به روی دیوار بسیار مهم بوده و در نتیجه کار تاثیر گذار است، اما مرغوبیت گچ هم مهم می باشد و نمی توان از آن غافل شد. قیمت گچ سفید کاری به عوامل مختلفی بستگی دارد که یکی از این عوامل میزان کیفیت آن است که باید به آن توجه ویژه ای داشت.

ما در این مقاله قصد داریم شما را با قیمت گچ سفید کاری و انواع آن آشنا کنیم تا شما بتوانید بهترین تصمیم را هنگام خرید بگیرید پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

قیمت گچ سفید کاری

گچ سفید کاری چیست ؟

قبل از هر چیزی بهتر است با گچ سفید کاری و خواص آن آشنا شویم تا بتوانیم درک درستی از آن داشته باشیم. گچ سفید کاری از انواع گچ پرکاربرد در گچ بری و گچ کاری به شمار می رود. این محصول پس از خرد کردن سنگ گچ استخراج شده و پختن آن در دمای بالا به دست می آید. از ویژگی های گچ سفیدکاری و همچنین گچ سمنان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • گیرایش بین 7 الی 9 دقیقه
  • چسبندگی بالا
  • خلوص بسیار
  • پوشش مناسب سفید
  •  ….

این نوع گچ به دلیل داشتن ویژگی های منحصر به فرد نیاز به زیر سازی خاصی ندارد. تنها می بایست که سطح مورد نظر عاری از گرد و غبار و چربی باشد. از گچ سفید می توان در اندود کاری و سفید کاری ساختمان استفاده کرد. گچ سفید کاری مخصوص لایه نهایی گچ کاری و پرداخت می باشد. قیمت گچ سفید کاری بسیار مناسب بوده و به راحتی در دسترس است.

گچ سفید کاری

انواع گچ سفید کاری

انواع گچ سفید کاری به دلیل مش ریز برای روکاری بسیار مناسب بوده و از دیگر ویژگی آن ها می توان به درجه خلوص بالای آن ها اشاره کرد. نکته لازم به ذکر است که قیمت گچ سفید کاری نسبت به انواع دیگر گچ ها کمتر است. تولید انواع گچ سفید کاری با استفاده از آسیاب های قوی انجام خواهد شد و به همین دلیل دارای رنگ سفید روشن تری در قیاس با دیگر گچ های معمولی خواهد بود. قیمت گچ سفید کاری به انواع آن بستگی دارد.

گچ سفید کاری ویژه

این نوع گچ به شکل ترکیبات خاص برای روکاری، تزئینات داخلی و همچنین دکوراسیون مناسب است.

گچ سفید کاری رو بنا

این نوع از گچ برای سفید کاری مورد استفاده می گیرد و نحوه کارآیی آن به شکلی است که سه لایه با ضخامت حدود 25 میلی متر بر سطح مورد نظر، ایجاد خواهد کرد. اگر بخواهیم اطلاعات بیش تری در رابطه با این سه لایه به شما ارائه دهیم، می توانیم بگوییم لایه اول با سیمان، لایه دوم با ماسه مخلوط شده و لایه نهایی هم سفید رنگ است. قیمت گچ سفید کاری با توجه به ویژگی های آن متفاوت است.

گچ سفید کاری ضد آب

این نوع گچ سفید کاری که سبب افزایش دوام ساختمان شده و عمر سازه را افزایش می دهد، برای مناطق شرجی و مرطوب بسیار مناسب می باشد. قیمت گچ سفید کاری ضد آب با توجه به مزایای آن نسبت به گچ معمولی بیشتر است.

گچ سفید کاری آهکی

این نوع گچ یکی از رایج ترین انواع گچ به کار رفته در ساختمان سازی می باشد. نکته بسیار مهم در رابطه با استفاده از گچ آهکی این است که دقت کنید که میزان آب مخلوطی با آن دقیقا رعایت شود تا در زمان اعمال برروی سطح و خشک شدن، دچار ترک خوردگی نشود. درصد خلوص گچ نیز می تواند یکی از عوامل موثر در قیمت گچ سفید کاری و حتی گچ قم باشد.

گچ سفید کاری کامپوزیتی

در ابتدا لازم است بدانید این نوع گچ از مخلوط پوزولان، آهگ، سیمان و همچنین شن به دست آمده و میزان هر یک از موارد نام برده شده به مقدار مشخصی است. این نوع گچ در ساخت سطح های داخلی و خارجی با هر ضخامتی قابل اجرا است. در هنگام خرید گچ علاوه بر قیمت گچ سفید کاری باید به کاربرد آن نیز دقت کنید تا بتوانید محصولی مطمئن خریداری کنید.

قیمت گچ سفید کاری

فواید استفاده از گچ سفید کاری

مزایای استفاده از گچ سفید کاری و گچ گیپتون کاملاً واضح است. این گچ یک روکش سفید براق دوست داشتنی و بسیار بادوام روی دیوار شما ایجاد می کند. همچنین نگهداری از آن بسیار آسان است. جلوه سطحی دیوار نه تنها با استفاده از گچ سفید کاری بسیار زیبا می شود، بلکه باعث عبور هوا و رطوبت از دیوار می شود. به این ترتیب گچ سفید کاری به سرعت خشک می شود و از ایجاد قارچ و کپک جلوگیری می کند. این روش گچ کاری در هوای گرم و مرطوب ابداع شده است. همچنین برای خشک نگه داشتن خانه و محل کار شما بسیار مناسب است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع