قیمت گچ بتا

از آن جا که در صنایع چینی بهداشتی ایران، ریخته گری به روش دوغابی سنتی انجام می گیرد، لذا قالب های گچی نقش اساسی در کیفیت محصول نهایی دارند. بنابراین قالب های گچی در این صنعت از نظر طول عمر، جذب آب و سطح تمام شده دارای اهمیت ویژه ای می باشند که بهینه سازی این پارامترها، به یک سری عوامل موثر ذاتی گچ همچون استحکام، دانه بندی، جذب آب، ضریب نفوذ پذیری، سیالیت و زمان گیرش گچ قالب سازی، و همچنین برخی شرایط ساخت قالب گچی مانند دور همزن، مدت زمان همزدن، دمای آب، سختی آب و نحوه خشک کردن قالب بستگی دارد.بهترین قیمت گچ بتا و قیمت گچ را می توانید از ما دریافت نمایید.

در این تحقیق ، ابتدا به بررسی و یژگی های ذاتی گچ و اثر آن بر کیفیت قالب پرداخته شده است و پس از انتخاب گچ مناسب، اثر عوامل حین ساخت، مورد بررسی قرار گرفت و سپس با توجه به امکان تغییر این پارامترها، قالب گچی با ویژگی های مناسب جهت تولید چینی بهداشتی ساخته شد. این گچ که در حوزه قالب سازی نقش مهمی دارد گچ بتا نام دارد که علاوه بر این حوزه از گچ بتا در صنعت ساختمان سازی نیز استفاده می شود. یکی از علت های استفاده از گچ بتا در حوزه های مختلف علاوه بر خواص و ویژگی هایی که دارد قیمت گچ بتا است زیرا این گچ با توجه به مزایای که دارد با قیمت مناسبی نیز به بازار عرضه می شود.

قیمت گچ بتا

تفاوت گچ بتا و آلفا

اصلی ترین تفاوت گچ آلفا در فرایند پخت و تولید آن نسبت به گچ بتا هست نوع کوره پختی که برای تولید گچ بتا یا ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرند از نوع دوار بوده و بصورت پیوسته عملیات پخت گچ را انجام می دهد. اما کوره های مورد اسفاده برای تولید گچ آلفا از نوع اتوکلاو بوده و بصورت دسته عملیات پخت را انجام می دهد تا تحت فشار، دمای بالا و محیط مرطوب قرار می گیرد. تا نهایتا بعد از آسیاب مجدد و اضافه کردن افزودنی های مورد نیاز گچ آلفا تولید شود. قیمت گچ بتا نسبت به قیمت گچ آلفا پایین تر است مشخصه اصلی این گچ مقاومت و سختی بالای آن می باشد.

گچ بتا چیست

انواع گچ بتا

گچ سرام N1

این گچ ترکیبی است از گچ و خاک چینی و مقاومت بالایی در برابر سایش دارد. با استفاده از این گچ می توان گچ کاری های بسیار ظریفی را تولید کرد که برای قالب های چینی و سفال ایده آل است. اگرچه اغلب به عنوان یکی از انواع گچ آلفا در نظر گرفته می شود، اما سرام در واقع یک گچ بتا است که هم دارای مزایای گچ آلفاست و هم بتا.بهترین قیمت گچ بتا و بهترین قیمت گچ ازادی رو از مجموعه ما می توانید تهیه کنید.

بیشتر از این گچ برای ساخت قالب های لغزشی استفاده می شود، این به این دلیل است که جزئیات را پس از سخت شدن به خوبی حفظ می کند اما در حین حال میزان کافی تخلخل دارد که به سفال یا چینی اجازه خشک شدن سریع را می دهد.برای قالب های لغزشی توصیه می شود که از سرام N1 استفاده کنید، این گچ بتا دارای برخی از خواص گچ آلفا است، که ساختار قوی تر و انعطاف پذیری بیشتری نسبت به دیگر گچ های قالب گیری دارد، اما همچنان توانایی عبور آب را دارد که به خشک شدن سریع مدل کمک می کند. قیمت گچ بتا با توجه به خواص و ویژگی هایی که دارد تعیین می شود پس با توجه به کاربردی که دارید گچ مورد نظر خود را خریداری کنید.

گچ قالب گیری پرستیا

پرستیا نرم ترین نوع گچ قالب گیری است. پرستیا یک گچ بتای دانه ریز است که به راحتی مخلوط می شود و خیلی سریع (15-30 دقیقه) خشک می شود، اما در واقع بسیار نرم است و می تواند به راحتی خرد شود.این نوع گچ بتا برای ریخته گری سریع سازه های بدون جزئیات زیاد ایده آل است.

گچ بتا

پرستیا کلاسیک (که به عنوان گچ دندان پزشکی نیز شناخته می شود)

درجه کمی سخت تر از گچ بتا برای مدل سازی است از این گچ برای ساختارهای پیچیده تر که اغلب در صنعت دندانپزشکی و همچنین در آسیب شناسی و دنیای پزشکی قانونی برای تهیه گچ در محل جنایت استفاده می شود. همچنین گچ پرستیا کلاسیک در 8 تا 20 دقیقه خشک می شود و برای کنده کاری ایده آل است. قیمت گچ بتا با توجه به کاربردهای آن در مصارف مختلف متفاوت است زیرا هر کدام از آن خواص مختلفی را به شما ارائه می دهند.

کارخانه گچ بتا

قیمت گچ بتا

انتخاب یک گچ خاص برای یک پروژه خاص بسیار سلیقه ای است، با این حال چند قانون کلی وجود دارد که به شما در انتخاب گچ مناسب کمک می کند.گچ بتا برای پروژه هایی که نیاز به خشک شدن سریع دارند مانند قالب گیری دندان، قالب گیری بلوک های ساده و هم چنین برای مجسمه سازی گچ بسیار مناسب است. طبیعت نرم گچ بتا باعث می شود که بلوک با استفاده از ابزار به راحتی شکل داده و مدل سازی شود.

برای تعیین قیمت گچ بتا عوامل زیادی وجود دارد که از این عوامل می توان به خواص، کاربرد، رنگ، بسته بندی و حمل ونقل اشاره کرد. اما باید گفت قیمت گچ بتا با توجه به روش تولید و خواص و کاربردی که دارد نسبت به گچ های معمولی بالاتر است ولی با توجه به نوسانات بازار نمی توان قیمت دقیقی همانند قیمت گچ سمنان را برای آن بیان کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع