قیمت گچ آلفا

گچ یکی از مصالحی است که از زمان های دور در ایران مورد استفاده بوده است. کاربرد گچ در پوشش قوسی کانال ها در قسمتی از بناهای تخت جمشید از دوره هخامنشی به یادگار مانده است. ملات گچ از دوره ساسانیان در اسکلت سازی بناها و همچنین جهت نماسازی کابرد داشته است. بیش از 300 معدن گچ در کشور عزیزمان ایران شناسایی و مورد بهره برداری قرار گرفته است. سنگ گچ دارای مصارف مختلفی از جمله صنایع ساختمانی،صنعت سیمان، ریخته گری، صنعت پزشكی و غیره می باشد. بخش عمده گچ تولید شده در ایران در صنایع ساختمانی مصرف شده و حتی صادرات گچ ایران نیز محدود به همین صنایع می باشد. گچ از نظر شیمیایی به دو دسته گچ آلفا و بتا تقسیم بندی می شود که ما در این مقاله قصد داریم به قیمت گچ آلفا و انواع آن بپردازیم پس تا انتها با ما همراه باشید.

قیمت گچ الفا

گچ آلفا چیست؟

گچ آلفا که از نوع گچ های نرم و با زمان گیرایش بالا می باشد. ریز دانه بودن ابعاد و یا به عبارت دیگر میكرونزه بودن این نوع گچ از خصوصیات بارز آن محسوب می شود. مرغوب ترین و با ارزش ترین نوع گچ، گچ آلفا می باشد. گچ آلفا كه به گچ صنعتی نیز معروف است در صنایع پزشكی و ساخت قالب های چینی سازی، دندانسازی، مجسمه سازی و جواهرات استفاده می شود. خصوصیاتی از قبیل استحكام بالا كه گچ آلفا دارد باعث شده كه مصرف آن در سایر صنایع موجب بهبود كیفیت محصولات تولیدی گردد.

با تولید گچ آلفا، ارزش افزوده سنگ گچ و قیمت گچ ، افزایش قابل توجهی یافته و با افزایش تقاضای خارجی برای این نوع گچ، ارزش صادرات گچ و محصولات گچ كشور نیز رشد قابل توجهی خواهد داشت. قیمت گچ آلفا با توجه به درصد خلوص و کاربرد آن متفاوت است.

انواع گچ آلفا و تفاوت آن ها

گچ آلفا گرید A

این نوع گچ مرغوب ترین نوع گچ آلفا تولید شده در کشور است که از لحاظ سختی سطحی و مقاومت فشاری می توان آن را با گچ های خارجی و با کیفیت موجود در بازار مقایسه کرد. خواص منفی سایر گچ های آلفا مانند حباب، افزایش حجم، روانی و … با یکسری افزودنی کنترل شده و نسبت اختلاط آب به گچ آن ۳۲ درصد می باشد که آن را برای مصارف صنعتی و پزشکی مانند دندانپزشکی، شکسته بندی، جواهرسازی، مجسمه سازی، قالب گیری، ریخته گری و … مناسب می سازد. قیمت گچ آلفا گرید A با توجه به سطح مرغوبیتی که دارد با سایر انواع آن ها متفاوت است. قیمت گچ آزادی بسیار پایین تر از قیمت گچ الفا می باشد.

گچ آلفا گرید D

اصلی ترین تفاوت گچ آلفا گرید D با گچ آلفا گرید A در نداشتن افزودنی و قیمت پایین تر آن است. در واقع گچ آلفا گرید D روانی کمتر و حباب بیشتری نسبت به گرید A دارد. نسبت اختلاط آب به گچ آن ۳۵ درصد می باشد که البته باید زمان بیشتری را برای هم زدن آن تا رسیدن به روانی مناسب در نظر گرفت. همان طور که بیان شد قیمت گچ آلفا گرید D نسبت به نوع A آن به دلیل خواص این گچ پایین تر است. شما باید هنگام تهیه گچ آلفا به کاربرد و نیاز خود توجه کنید.

گچ آلفا گرید B

این نوع گچ از ترکیب گچ آلفا مرغوب با گچ بتا مرغوب با نسبت ۳۰ به ۷۰ ساخته می شود که این امر قیمت گچ آلفا گرید B را به مراتب ارزان تر نموده و امکان استفاده از آن در صنایعی که نیاز به گچ قالب گیری با قیمت ارزان تر دارند را فراهم نموده است. نسبت اختلاط آب به گچ آن ۴۵ درصد می باشد. قیمت گچ آفا نسبت به قیمت گچ مرجان بسیار بالاتر می باشد.

گچ مدل الفا

استفاده برای ساخت قالب دندان

لثه انسان و همچنین دندان آن دارای شكل هندسی نامنظم می باشد. بنابراین برای ساخت قالب آن لازم است از مواد معطف و شكل پذیر استفاده گردد . از طرف دیگر پزشكان دندان ساز تخصص خاصی در استفاده از ماشین ابزار برای ساخت قالب دندان برخوردار نمی باشند و در نهایت گچ قالب گیری بسیار خوبی داشته و از قیمت بسیار كمتری نیز برخوردار است .دلایل فوق باعث استفاده آن در دندانسازی شده است .

در این امر ابتدا قالب لثه با مواد خمیری شكل گرفته شده و سپس با برگرداندن آن به گچ، دندان مصنوعی انسان با استفاده از قالب گچی فوق ساخته می شود. کاربران عزیز توجه داشته باشید که علاوه بر قیمت گچ الفا می توانید بهترین قیمت پودر سنگ را از مجموعه ما دریافت نمایید.

گچ الفا

1. استفاده برای شكسته بندی

در این حالت گچ مورد استفاده، گچ طبی نامیده می شود. از آن برای ثابت نگه داشتن اعضا شكسته انسان ها استفاده می شود.خاصیت صلب بودن گچ، گیرایش مناسب برای عملیات طبی، نرمی و بهداشتی بودن آن از جمله دلایل استفاده از آن در این حوزه های مصرف می تواند محسوب گردد. یکی از دلایل استفاده از این گچ در قالب سازی قیمت گچ آلفا است زیرا این گچ با توجه به ویژگی که دارد با قیمت مناسبی به بازار عرضه می شود.

2. استفاده برای ساخت قالب جواهرات

جواهرات مختلف نیز مانند دندان انسان و حتی پیش از آن از شكل هندسی بسیار نامنظمی برخوردار بوده و لذا ساخت قالب برای تولید آن ها استفاده از روش های موجود ماشین كاری ممكن نبوده و یا بسیار پرهزینه است. از این رو برای ساخت این محصولات نیز از گچ استفاده می گردد. بهترین پودر سنگ قم را از مجموعه ما تهیه نمایید.

قیمت گچ مدل الفا

3. استفاده برای مجسمه سازی

یكی دیگر از موارد كاربردگچ پزشكی یا گچ آلفا، استفاده از آن ها در ساخت قالب مجسمه ها و اشیاء تزئینی مشابه آن است . در این حالت نیز مجسمه از شكل هندسی نامنظم برخوردار بوده و گچ با نفوذ در خلل و فرج مجسمه، تولید قالب با دقت قابل قبول را می نمایند. همان طور که گفته شد قیمت گچ آلفا و ویژگی بی نظیر آن باعث شده تا این گچ در مصارف گوناگون بتوان استفاده کرد. قیمت گچ سمنان نیز بسیار به صرفه و مناسب می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع