قیمت پوکه ساختمانی

پوکه ساختمانی چیست؟ و چه کاربردهایی در طرح‌های عمرانی دارد؟ انواع پوکه ساختمانی و قیمت پوکه ساختمانی چقدر است؟ چگونه می‌توان پوکه ساختمانی تهیه کرد؟این سوال یا سوال‌های مشابه می‌توانند ذهن هر خریداری را به خود جلب کنند تا بهترین پوکه ساختمانی را تهیه کنند. شاید عده‌ای از خریداران قصد داشته باشند قبل از خرید، اطلاعات جامعی را در مورد این مصالح ساختمانی و قیمت پوکه ساختمانی به دست بیاورند یا می‌خواهند کاربرد و تفاوت‌ آن‌ها را بدانند. زیرا پوکه‌های ساختمانی زیادی در بازار فروش مصالح ساختمانی وجود دارند که هر کدام از آن‌ها کارایی خاصی دارند. به همین دلیل اگر قصد داشته باشید در مورد آن‌ها اطلاعات جامعی را به دست بیاورید ما را در ادامه مقاله همراهی کنید.

قیمت پوکه ساختمانی

پوکه ساختمانی چیست؟

سنگ پومیس یا پوکه یک ماده آتشفشانی است بیشتر افراد پوکه های مورد نیاز خود برای ساخت وساز را با نام پوکه ساختمانی می شناسند و در خرید و تهیه پوکه نیز از اصطلاح پوکه ساختمانی استفاده می کنند. که بنابه خواص و ویژگی هایی که دارند ذاتا سازگار با طبیعت هستند. ضد حریق، عایق صدا، مقاومت بالای مکانیکی و وزن کم را می توان از ویژگی های آن شمرد.

پوکه ساختمانی یکی از انواع پوکه های معدنی به حساب می آید.پوکه های معدنی ساختمانی را در سازه های ساختمانی مانند؛ کفپوش، دیوار ها، بتون ستون ها، بین طبقات، شیب بندی پشت بام و کف سازی و از این قبیل فعالیت ها مورد استفاده قرار می دهند.قیمت پوکه ساختمانی با توجه به انواع آن متفاوت است بنابراین هنگام خرید حتما نیاز خود را شناسایی کرده و سپس خرید کنید. بهترین قیمت پوکه ساختمانی و همچنین قیمت پودر سنگ را از گروه کارخانجات ایران پودر می توانید تهیه نمایید.

انواع پوکه ساختمانی

پوکه ها به دو دسته کلی پوکه صنعتی و پوکه معدنی تقسیم بندی می شود.

پوکه ساختمانی چیست

پوکه معدنی چیست؟

پوکه معدنی دانه های سبک حاصل از فعالیت های آتشفشانی می باشد. مزیت عمده پوکه معدنی نسبت به مصالح ساختمانی مشابه از قبیل شن و ماسه، وزن مخصوص بسیار کم، دارا بودن درجه سختی بالا می باشد. رنگ این ماده معدنی سفید یا خاکستری مایل به سفید یا زرد است. پوکه معدنی دارای دانه بندی های متفاوت از ذرات غباری تا قطعات بزرگ با قطر بیش از ۱۰۰ میلی متر است. یکی از عوامل تاثیر گذار در قیمت پوکه ساختمانی اندازه آن است زیرا هر یک از این اندازه ها برای مصارف مخصوصی کاربرد دارند بنابراین با قیمت متفاوتی همانند قیمت خاک سنگ در بازار عرضه می شود.

انواع پوکه معدنی

1. پوکه معدنی عدسی:

پوکه عدسی یکی از پوکه‌های معدنی است که اندازه ذرات آن بین 10 الی 15 میلی‌متر می‌باشد. از این پوکه برای ساخت بلوک‌های سبک و دیوارچینی‌ها و اجرای سقف‌های مختلف ساختمان استفاده می‌کنند. حجم پوکه های ساختمانی یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در قیمت پوکه ساختمانی است معمولا خریداران پوکه معدنی عدسی را در حجم های 550 تا 600 کیلو گرمی سفارش می دهند.

2. پوکه معدنی نخودی:

این پوکه از نظر ظاهر بسیار شبیه پوکه عدسی است. اما وزن آن‌ها بسیار سبک‌تر از پوکه عدسی می‌باشد. به همین دلیل از آن‌ها در ساختمان‌های مرتفع و در بین طبقات آسمان خراش استفاده می‌کنند. وزن پوکه های ساختمانی نیز می تواند یکی از معیارهای موثر در قیمت پوکه ساختمانی باشد.

3. پوکه معدنی بادامی:

پوکه معدنی بادامی، نمونه بزرگ‌تر پوکه نخودی و عدسی است. قیمت پوکه ساختمانی بادامی نسبت به پوکه‌های ذکر شده ارزان‌تر می‌باشد.

4. پوکه معدنی سیاه:

یکی از رایج‌ترین پوکه‌های معدنی ساختمانی، پوکه سیاه است. این پوکه را از معادن روباز استخراج می‌کنند و کاربرد زیادی در دیوارچینی و ساختمان‌سازی، شیب بندی پشت‌بام، ساخت دیواره تونل‌ها، کشاورزی، ساخت آب‌نماها و غیره کاربرد دارند.

5. پوکه معدنی ماسه‌ای:

نوع دیگری از پوکه معدنی، پوکه ماسه‌ای است که ابعاد ذرات آن بین 0 تا 5 میلی‌متر می‌باشد. از آن برای ساخت بلوک‌های دیواری و سقفی، ساخت بتن و پر کردن سطوح خالی لوله‌ها استفاده می‌کنند.ابعاد ذارت پوکه ساختمانی روی قیمت پوکه ساختمانی موثر است معمولا تمام کسانی که این نوع پوکه را سفارش می‌دهند آن‌ها را در وزن‌های 800 تا 900 کیلوگرمی تهیه می‌کنند.

لیست قیمت پوکه ساختمانی

پوکه صنعتی چیست؟

پوکه صنعتی از انبساط خاک رس در کوره های گردان با حرارتی حدود 1200 درجه سانتی گراد به دست می آیند.دانه های پوکه صنعتی دارای شکل تقریبا گرد و سطح زبر و ناهموارند. رویه میکروسکوپی خارجی دانه ها دارای خلل و فرج ریز و قهوه ای رنگ و بخش داخلی دانه ها دارای بافت سلولی سیاه رنگ است. قیمت پوکه ساختمانی با توجه به نحوه تولید آن می تواند متفاوت باشد پس هنگام خرید حتما به نوع آن توجه کنید.

کاربردهای پوکه صنعتی

1. استفاده در ساختمان شامل تولید بلوک سبک،کف سازی و شیب بندی بام،بتن سبک سازه ای، روف گاردن
2. استفاده در کشاورزی به عنوان خاک سبک و حفظ کننده رطوبت خاک ، گلدان و فضای سبز آپارتمانی
3. استفاده در راه سازی به عنوان بستر یا روسازی ، ساخت تونل ، سد سازی
4. استفاده در محیط زیست به عنوان عنصر تصفیه کننده آب و فاضلاب
5. استفاده به عنوان پرکننده و زهکش سبک درساختمان های پایین تر از سطح زمین، بندر سازی و تونل سازی

پوکه ساختمانی

قیمت پوکه ساختمانی

قیمت پوکه ساختمانی نیز مانند بیشتر مصالح ساختمانی که به صورت فله و غیر بسته بندی شده به فروش می رسند، بر حسب متر مربع محاسبه می شود. قیمت پوکه ساختمانی با قیمت پوکه معدنی برابر است. قیمت پوکه ساختمانی بر اساس ویژگی های که هر پوکه دارد تعیین می شود. اما بهترین و ارزان ترین روش خرید پوکه ساختمانی تهیه آن از کارخانه تولیدی است.

زیرا در این روش معمولا به دلیل این که هیچ گونه واسطه ای میان خریدار و تولید کننده وجود ندارد، قیمت پوکه ساختمانی برای مصرف کننده ارزان می شود و شما می توانید محصول را با قیمت تمام شده بهتری همانند پودر سنگ قم از ما تهیه نمیایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع