قیمت ماسه بادی

ماسه بادی دسته ای از انواع ماسه است که در اثر حرکت دانه ها توسط باد ایجاد می گردد. این ماسه ها غالبا در سواحل، کویر و یا در نزدیکی دره رودخانه ها شکل می گیرند. همانطور که میدانید قیمت ماسه بادی در بسیار مناسب و به صرفه می باشد.ماسه بادی دارای دانه های بسیار ریزی است به همین دلیل با وجود مقاومتی که دارد اما برای استفاده در بتن مناسب نیست در واقع در مقایسه با ماسه معمولی، اندازه آن کوچکتر بوده اما توده های آن چسبندگی بیشتری نسبت به ماسه معمولی دارند. اندازه و ابعاد این نوع از ماسه ، به عواملی مانند جهت و سرعت وزش باد و همین طور مقدار رسوبات در دسترس وابسته است. از ماسه بادی می توان برای بندکشی کاشی و سرامیک و تهیه ملات استفاده کرد.

به دلیل به صرفه بودن قیمت ماسه بادی همانند قیمت پودر سنگ  و همچنین خاصیتی که دارد از این محصول در ساختمان سازی می توان بهره گرفت.

قیمت ماسه بادی

ماسه بادی چیست؟

در واقع ماسه بادی در اثر تجزیه کانی های مقاومی مثل کوارتز شن ها و ماسه ها ایجاد می شوند. در کل در ساختمان سازی به دانه هایی که قطر 2 تا 0.06 میلی متر را دارند ماسه می گویند. یکی از این ماسه ها که در ساختمان سازی از آن ها می توان استفاده کرد ماسه بادی است.

برای این که دره ها توسعه پیدا کنند به یک توده باد مناسب، ذخیره های ماسه به شکل انبوه و داشتن فاصله مناسب با ساحل نیاز است. برای تولید ماسه بادی به یکسری ویژگی ها نیاز است مانند این که رسوبات حتما باید در دسترس باشند، سرعت و جهت باد درست و مناسب باشد و همچنین میزان پوشش های گیاهی منطقه نیز می تواند در اندازه ماسه ها تاثیر گذار باشد. در واقع ماسه بادی می تواند به شکل مستقیم از رسوبات ساحلی تولید شود و یا در اثر عوامل ثانویه ساخته شوند. باید گفت قیمت ماسه بادی با توجه به میزان خاک موجود در محصول متغییر است زیرا ماسه بادی در حالت طبیعی دارای خاک می باشد.

گروه کارخانجات ایران پودر علاوه بر ارائه بهترین قیمت ماسه بادی نیز بهترین قیمت آهک را نیز به بازار ارائه میکند.

ماسه بادی قیمت

انواع ماسه بادی

ماسه بادی را می توان به سه دسته دریایی، کویری و معدنی تقسیم بندی کرد. می توان گفت ماسه بادی معمولی در هر یک از این دسته که نام برده شد جای دارد و دارای مقداری خاک است. همانطور که میتوانید پودر سنگ قم دارای باکیفیت ترین در سطح کشور می باشد. برخی از این ماسه بادی که در بازار به مشتریان عرضه می شوند خاک کمتری دارند و درصد خلوص ماسه در آن ها بیشتر است پس بنابراین طبیعی است که قیمت ماسه بادی با درصد خلوص بیشتر و خاک کمتر بالاتر باشد. به ماسه بادی بدون خاک و خاص ماسه بادی ممتاز می گویند. اندازه دانه های ماسه بادی کمتر از 1.5 میلی متر می باشد.

قیمت ماسه ملاتی

کاربرد ماسه بادی

ماسه را می توان به عنوان مهم ترین مصالح ساختمانی در نظر گرفت که در این صنعت کاربردهای زیادی دارد. ماسه بادی معمولا بسیار ریز می باشد. این ماسه ها از نظر شباهت به ماسه های کنار رودخانه ای شبیه هستند و تمامی خواص توده ماسه را دارد منتهی کمی از ماسه رودخانه ای ریزتر هستند و البته توده های آن بیشتر به هم چسبیده هستند.این نوع از ماسه ها بیشتر در کویر های سطح کشور یافت می شود و همان تپه های ماسه ای است که با عنوان تلماسه از آن ها نام برده می شود.این دسته از ماسه ها عموما برای نصب کاشی و سرامیک و درزر گیری استفاده می گردد آن هم به همین دلیل که ریز تر از انواع ماسه های دیگر است و به راحتی در سطوح مقطع کم،جای می گیرند.

علاوه بر تهیه ملات، از ماسه بادي برای پر کردن زمین های ورزشی مثل والیبال ساحلی و فوتبال ساحلی استفاده می گردد. استفاده در زمین بازی کودکان و سندبلاست نیز از دیگر کاربردهای ماسه بادی می باشد. مهم ترین عامل برای خرید ماسه بادی ، تعیین کاربرد آن می باشد. ماسه بادی را می توان هم به صورت اینترنتی و هم حضوری خریداری نمود در خرید اینترنتی شما می توانید قیمت ماسه بادی و قیمت خاک سنگ مجموعه ما را مقایسه کرده و خریدی به صرفه و ارزان انجام دهید.

ماسه بادی

قیمت ماسه بادی

ماسه بادی هم به صورت بسته بندی و کیسه ای هم به صورت فله ای در بازار عرضه می شود. شما می توانید با توجه به حجم پروژه و مقدار مورد نیاز اقدام به خرید ماسه بادی کنید. در کشور عزیزمان ایران تامین کنندگانی بسیار ماسه بادی را عرضه می کنند اما خرید از مراکز فروش معتبر بسیار حائز اهمیت می باشد. ماسه بادی بر اساس حجم خرید با ماشین آلاتی همچون نیسان، خاور، کامیون و … به محل پروژه انتقال داده می شود. باید به این نکته توجه داشت که قیمت ماسه بادی به صورت فله کمتر از قیمت ماسه بادی به صورت کیسه ای می باشد.

بنابراین در پروژه های بزرگ به دلیل مقرون به صرفه بودن قیمت ماسه بادی فله ای توصیه مب شود که خرید به صورت فله ای صورت بگیرد. در واقع خرید فله سبب کاهش قیمت تمام شده ماسه بادی می شود. به دلیل نوسات موجود در بازار قیمت ماسه بادی را نمی توان پیش بینی کرد به همین دلیل شما می توانید برای کسب اطلاعات در مورد قیمت ماسه بادی و قیمت سنگ دانه بندی  با کارشناسان ما تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع