قیمت سیمان

سیمان یکی از مهم ترین مصالح ساختمانی است که تاثیر بسیار زیادی در ساخت و ساز دارد. در واقع عامل اتصال دهنده ای است که برای چسباندن واحدهای ساختمانی مانند آجر، کاشی و غیر مورد استفاده قرار می گیرد. مواد خام در کارخانه های تولید سیمان فرآوری شده و حرارت داده می شود تا یک ماده سنگی تشکیل شود و سپس این ماده آسیاب می شود و به پودری ریز تبدیل می شود تا به فروش برسد. سیمان مخلوط شده با آب باعث واکنش شیمیایی می شود و خمیری را تشکیل می دهد که برای اتصال ساختارهای منفرد آماده شده و آن ها را در کنار یکدیگر سفت و سخت می کند. بهترین قیمت سیمان و بهترین قیمت پودر سنگ را از گروه کارخانجات ایران پودر دریافت نمایید.

سیمان جزء لاینفک زیر ساخت شهری است. علاوه بر خواص سیمان یکی از دلایلی که باعث شده این مواد ساختمانی بسیار پر مصرف باشد قیمت سیمان است زیرا قیمت سیمان نسبت به کاربرد و خواصی که دارد بسیار مناسب و مقرون به صرفه است. از سیمان می توان برای ساخت بتن و همچنین ملات و ایمن سازی زیر ساخت ها با اتصال بلوک های ساختمانی استفاده کرد. بتن از سیمان، آب و سنگدانه آهک تشکیل شده است. از سیمان همچنین برای چسباندن سنگ ها، آجرها و سایر واحدهای ساختمانی، پر کردن یا مهر و موم کردن شکاف ها و ساختن الگوهای تزئینی استفاده می شود.

قیمت سیمان

انواع سیمان

سیمان نیز مانند بسیاری از مصالح ساختمانی دارای انواع مختلفی می باشد که هر کدام از آن ها با توجه به میزان مقاومت و کارایی خو برای مکان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. انواع سیمان عبارت است از سیمان پرتلند، سیمان بنایی، سیمان نسوز، سیمان سفید و سیمان رنگی که هر کدام برای مصارف گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد. قیمت سیمان با توجه به نوع و کاربرد آن ها متفاوت است ما در ادامه به انواع سیمان خواهیم پرداخت.

سیمان پرتلند

سیمان پرتلند رایج‌ترین نوع سیمان است که به سبب گیرش سریع، مقاومت و کارایی بالا در ترکیبات بتنی به کار می‌رود. سیمان پرتلند نوعی سیمان با ساختار هیدرولیکی است که از پودر کردن کلینکری که عمدتا از اکسیدهای سیلیسی، آلومینیومی و آهنی بوده، به دست می‌آید.سیمان پرتلند خود در 5 تیپ به بازار عرضه می شود. که هر کدام از آن ها دارای خواص منحصر به فرد خود هستند. قیمت سیمان پرتلند با توجه به کاربرد و مقاومتی که دارد متفاوت است.

جهت مطالعه مقاله کیفیت بالای پودر سنگ قم کلیک کنید.

قیمت سیمان سال 1401

سیمان سرباره

علت نام گذاری این نوع سیمان به این دلیل است که در آن از سرباره کوره های ذوب آهن استفاده می شود. قیمت سیمان سرباره نسبت به سایر انواع سیمان ها پایین تر است به همین دلیل برای ساخت و سازه های که ملاحظات اقتصادی در آن مهم است به کار می رود.

سیمان پوزولانی

سیمان پوزولانی، سیمانی است که در تولید آن از نوعی ماده‌ سیلیسی که در طبیعت به صورت سنگ است و پوزولان نامیده می‌شود، استفاده می‌گردد. قیمت سیمان پوزولانی نسبت به سیمان پرتلند معمولی پایین تر است و البته مقاومت بیشتری نیز در برابر حمله سولفات ها دارد.

سیمان بنایی

یکی از انواع سیمانی که در ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد و کاربرد زیادی نیز دارد سیمان بنایی می باشد. هنگامی که از سیمان بنایی برای ساخت ملات استفاده شود نیاز به استفاده از آهک نیست. زیرا در این سیمان از پرتلند معمولی با پودر سنگ و مواد حباب ساز استفاده شده است. قیمت سیمان همانند قیمت گچ نسبت به کارایی بالایی که دارند مناسب می باشند.

قیمت سیمان پاکتی

سیمان نسوز

سیمان نسوز که به آن سیمان پرآلومین نیز می گویند از انواع خاص سیمان است که مقاومت بالایی در برابر حرارت دارد. سیمان نسوز در برابر خوردگی و فرسایش نیز مقاومت بالایی از خود نشان می دهد. قیمت سیمان نسوز با توجه به ویژگی و خواصی که دارد بالاتر است.

سیمان سفید

برای تهیه سیمان سفید از خاک رسی که مقدار منیزیم و سولفات آهن آن بسیار کم است و زیر 8 درصد است استفاده می شود. برای آن که رنگ آن سفیدتر باشد و مقاومت آن نیز افزایش یابد هنگام آسیاب کرد آن کمی پودر گچ به آن افزوده می شود. قیمت سیمان سفید نسبت به سیمان پرتلند گران تر است.

سیمان انبساطی

سیمان انبساطی سیمانی است که در هنگام سخت شدن مقداری منبسط می شود از این سیمان برای قسمت هایی استفاده می شود که باید آب بندی شود مانند دیوار آب انبارها. همان طور که بیان شد سیمان انواع مختلفی دارد و قیمت سیمان با توجه به نوع آن ها با یکدیگر متفاوت است.

قیمت سیمان فله

قیمت سیمان

قیمت سیمان در سال های گذشته به دلیل بالا بودن عرضه نسبت به تقاضا پایین از نرخ مصوب بود اما اکنون به دلیل افزایش 60 الی 65 درصدی هزینه های تولید سیمان قیمت سیمان افزایش یافته است اما باز هم قیمت سیمان نسبت به مصالح ساختمانی دیگر مناسب تر است.

مواد اولیه مورد نیاز شرکت های سیمانی تحت تاثیر نوسانات ارز قرار نمی گیرد اما بالا رفتن هزینه های تولید و سرباره، هزینه های حمل و نقل، دستمزد کارگران و تعمیرات دلایل اصلی افزایش قیمت سیمان می باشد.

سیمان به دو صورت فله و پاکتی در بازار عرضه می شود. طبق استاندارد کیسه های سیمان باید در وزن های 25 یا 50 کیلویی تولید شوند و حداقل سه لایه کاغذی داشته باشند. توجه داشته باشید که قیمت سیمان به صورت فله پایین تر از سیمان کیسه ای است پس بنابراین اگر در پروژه ای بزرگ فعالیت می کنید از سیمان فله استفاده کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع