قیمت سیمان سفید

سیمان سفید زیرگروه سیمان پرتلند است. افزودن آهن و منگنز در طول فرآیند تولید، رنگ سفید متمایز به آن می بخشد. بنابراین، این محصول علاوه بر رنگ، دارای تمام خواص ملات خاکستری و همچنین مزایای بیشمار دیگری است. در نتیجه، اغلب برای سطوح خارجی استفاده می شود. به دست آوردن رنگ سفید در این سیمان نیاز به فرآیند ساخت پیچیده تری دارد به همین دلیل قیمت سیمان سفید نسبت به سیمان های دیگر بیشتر است. ما در این مقاله قصد داریم درباره قیمت سیمان سفید و مزایا آن صحبت کنیم تا شما عزیزان بیشتر با این مصالح کاربردی آشنا شوید پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

قیمت سیمان سفید

سیمان سفید چیست ؟

برای دانستن مزایای و قیمت سیمان سفید ابتدا باید معنی آن را بدانیم. سیمان سفید، یکی از انواع سیمان که جنبه زیبایی آن در ساخت و ساز بسیار مشهود است. دلیل سفید بودن رنگ این نوع سیمان ترکیبات استفاده شده در آن است. کاهش اکسید آهن و منیزیم به کار رفته در سیمان می‌تواند تاثیر به‌سزایی در رنگ سفید آن دارد.بهترین قیمت سیمان سفید و انواع قیمت سیمان را می توانید از مجموعه ما تهیه نمایید. برای این که بیشتر با مزایای سیمان سفید آشنا شوید در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

سیمان سفید چیست

مزایای استفاده از سیمان سفید

1. عایق حرارتی بتن ساخته شده از سیمان پرتلند سفید بهتر از سایر انواع سیمان است.

2. سیمان سفید منعکس کننده خوبی برای نور است. این نه تنها ظاهر و جذابیت خوبی به ساختمان می بخشد، بلکه باعث صرفه جویی در انرژی برای روشن کردن فضای داخلی و خارجی ساختمان می شود.

3. فرآورده های سیمان سفید را می توان در پایان عمر مفید خود بازیافت و در محصولات دیگر استفاده کرد.

4. سیمان سفید را می توان به عنوان بتونه دیوار به منظور پر کردن سطح ناهموار دیوار قبل از رنگ آمیزی دیوار استفاده کرد.

5. سیمان سفید را می توان به جای رنگ سفید یا آهک یا سایر مواد سفید کننده استفاده کرد.

6. از سیمان سفید می توان برای نصب سنگفرش های سقف ، سنگفرش های جاده و خیابان، کاشی های مرمری و کاشی های سرامیکی استفاده کرد.

7. سیمان سفید دارای اثر ضد آب قوی است. ما نیازی به پوشش ضد آب روی سازه نداریم.

8. سازه های ساخته شده از سیمان سفید قادر به تحمل بالاترین دما هستند.

لیست قیمت سیمان سفید

معایب سیمان سفید

سیمان سفید در کنار همه مزایای که دارد. دارای معایبی نیز است که ما باید بهتر این معایب را نیز بدانیم تا بتوانیم تصمیم بهتری در هنگام خرید سیمان سفید بگیریم.

1. قیمت سیمان سفید تقریبا چهار برابر سیمان پرتلند معمولی است.

2. مقاومت فشاری سیمان سفید کمتر از سیمان معمولی است.

3. از سیمان سفید نمی توان در سازه های بتنی استفاده کرد زیرا مقاومت کششی پایینی دارد.

4. کار سنگ‌تراش‌ها با این سیمان به دلیل زمان کم گیرش این سیمان در هنگام استفاده، سخت‌تر است و اجرت بیشتری نیز به ازای هر مترمربع کار، از کارفرما گرفته می‌شود.

5. از این سیمان بیشتر برای نماکاری و دکوراسیون استفاده می کنند و کاربرد زیادی به غیر از این ندارد.

کاربرد سیمان سفید

سیمان سفید چگونه تولید می شود؟

فرآیند تولید سیمان سفید کاملاً مشابه سیمان پرتلند معمولی است. فرآیند تولید سیمان سفید در کاهش اثربخشی سیمان به دلیل افزودن ناخالصی ها نقش دارد. رنگدانه های سفید رنگ در سیمان خاکستری بدون تأثیر بر ویژگی های سیمانی سیمان اضافه می شوند. یکی از عوامل موثر در قیمت سیمان سفید الخصوص قیمت سیمان دلیجان نحوه و مراحل تولید آن است. فرآیند تهیه سیمان سفید شامل شش مرحله زیر است:

خرد کردن

ترکیب کربنات از خرد کردن اساسی استفاده گسترده ای می کند. از آن جایی که مقدار زیادی از رنگ اکسیدی در ذرات ریز متمرکز شده است، بهتر است قبل از اعمال ذرات ریز روی دستگاه سنگ شکن سیمان، آن ها را جدا کنید. مواد خاک رس اغلب به طور جداگانه آسیاب می شوند.

آسیاب مواد خام سیمان

سیمان سفید به اندازه ریزتر از OPC نیاز دارد. بیشتر مواد خام سیمان توسط آسیاب سیمان آسیاب می شود.

همگن سازی

فقط مواد خام همگن شده در سطح میکروسکوپی ناهمگن هستند. همگن سازی برای فرآیند تولید سیمان سفید بسیار مهم است، مخلوط های چند جزئی آن به طور کلی بیشتر از مواد خام مورد استفاده در خطوط تولید سیمان خاکستری مستعد جداسازی هستند.

تولید کلینکر

ترکیب های مختلفی از سیستم های پیش گرمایش و کلسینه وجود دارد و این که کدام فرآیند بهتر است بستگی به این دارد که آیا کارخانه موجود نیاز به بازسازی دارد و اپراتورهای کارخانه چقدر در ساخت و ساز سرمایه گذاری می کنند.

آسیاب سیمان

سیمان از کلینکر سیمان و عوامل کنترل ضخیم کننده تشکیل شده است. گچ به عنوان یک عامل کنترل کننده زمان ضخیم شدن در تولید سیمان سفید استفاده می شود. کلینکر و گچ در دستگاه آسیاب آسیاب می شوند تا پودر سیمان ریز تولید شود. که فرم تمام شده سیمان سفید است.

بسته بندی و حمل و نقل

پودر سیمان تمام شده در کیسه های سیمانی بسته بندی می شود. سپس به بازار ارسال می شوند. قیمت سیمان سفید با توجه به وزن و کیفیتی که دارد در بازار متفاوت خواهد بود.

سیمان سفید

قیمت سیمان سفید نسبت به سیمان سیاه

قیمت سیمان سفید به دلیل مواد اولیه گران تر استفاده شده در ساخت، مراحل پیچیده تر تولید و همچنین استفاده از سوخت بدون دوده بسیار گران‌تر از سیمان سیاه است. به طور میانگین قیمت یک پاکت ۵۰ کیلویی سیمان سفید حدود ۷۰ هزارتومان است اما قیمت یک پاکت ۵۰ کیلویی سیمان سیاه حدود ۵۵ هزارتومان است. در ساخت یک پروژه ساختمانی با توجه به مصرف بسیار زیاد سیمان، این تفاوت قیمت سیمان سفید بسیار محسوس است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع