قیمت سیمان دلیجان

سیمان یک ماده شگفت انگیز است که از زمان امپراطوری روم وجود داشته این ماده یکی از اساسی ترین مصالح ساختمانی است. شما در هر پروژه ساختمانی به سیمان نیاز خواهید داشت تا بتوانید ساختمانی محکم و بادوام داشته باشید. پس بهتر است با این ماده پر کاربرد و قیمت آن آشنا شوید تا بتوانید به نحواحسن در پروژه های ساخت و ساز خود از آن استفاده کنید. قیمت سیمان الخصوص قیمت سیمان دلیجان نسبت به کارایی فراوانی که دارا است نسبتا مناسب می باشد.

در واقع باید گفت کشور عزیزمان ایران یکی از قطب های تولید سیمان در جهان است زیرا این کشور دارای سنگ آهک و سیلیس مرغوب است. یکی از شهرهای که در حال فعالیت در حوزه تولید سیمان است شهر دلیجان است. سیمان دلیجان یکی از مرغوب ترین و معروف ترین سیمان های ایران است که حتما تاکنون نام آن را شنیده اید قیمت سیمان دلیجان با توجه به کیفیتی که دارد بسیار مقرون به صرفه می باشد.

قیمت سیمان دلیجان

مواد معدنی سیمان دلیجان

مواد معدنی مورد استفاده برای تولید ‌سیما‌ن دلیجان شامل سنگ آهک، گچ و سنگ اهک رس‌دار در ترکیب با شیل، رس، سنگ شیست، سرباره کوره، شن و ماسه سیلیس و سنگ آهن است.هنگامی که این مواد در دماهای بالا گرم می‌شوند، یک ماده سنگ مانند تشکیل می‌دهند که سپس آسیاب می‌شود تا به پودر نرمی که ما به عنوان سیمان دلیجان می‌شناسیم تبدیل گردد. سیمان دلیجان تیپ دو یکی از با کیفیت ترین و پر استفاده ترین نوع سیمان دلیجان است. در صورتی که شما قیمت سیمان دلیجان را به صورت غیر منطقی خیلی پایین مشاهد کردید حتما باید به آکبند بودن سیمان و معتبر بودن شرکت تولید کننده آن توجه کنید تا بتوانید سیمان دلیجان را با قیمت مناسب و کیفیت مطلوب خریداری کنید.

بهترین قیمت سیمان دلیجان و قیمت پودر سنگ را گروه کارخانجات ایران پودر دریافت نمایید.

سیمان دلیجان

خواص سیمان دلیجان

همیشه استفاده از بهترین سیمان در ساخت و سازها ضروری است. بنابراین باید از سیمانی استفاده شود که کیفیت و خوصیات مطلوب را داشته باشد یکی از سیمان هایی که در کشورمان ایران از کیفیت خوبی برخوردار است سیمان دلیجان است که در کنار کیفیت قیمت سیمان دلیجان نیز بسیار اقتصادی می باشد. از خواص آن نیز می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • قدرت چسبندگی بالا
  • انعطاف پذیری بالا
  • قابلیت تنظیم گیرش
  • حالت خمیری مناسب
  • مقاومت در برابر رطوبت
  • قابلیت اجرا و ترکیب با مصالح ساختمانی دیگر
قیمت سیمان دلیجان فله ای

انواع سیمان دلیجان

سیمان دلیجان نیز مانند هر مصالح ساختمانی دیگر دارای انواع مختلفی است. شما می توانید سیمان دلیجان را با توجه به نوع کاربردی که دارید از بازار خریداری کنید. لازم است بدانید قیمت سیمان دلیجان با توجه به نوع و کاربرد آن متفاوت است. ما در ادامه به انواع رایج و قیمت سیمان دلیجان خواهیم پرداخت.

سیمان دلیجان تیپ یک

سیمان دلیجان تیپ یک به عنوان سیمان معمولی نیز شناخته می شود این سیمان زمانی کاربرد دارد که به ویژگی های خاص نیاز نباشد. از این سیمان برای ساخت روسازس، سطح جاده ها، پل ها، راه آهن، لوله های آب و ملات های ساختمانی استفاده می شود. کارخانه های سیمان دلیجان معمولا در مرکز مواد معدنی مورد نیاز قرار دارد که باعث صرفه جویی در هزینه های حمل و نقل و کاهش قیمت سیمان دلیجان می شود.

سیمان دلیجان تیپ دو

همان طور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم سیمان دلیجان تیپ دو یکی از مرغوب ترین و پر کاربرد ترین انواع سیمان است. معمولا سیمان تیپ دو را به سیمان خاکستری در بازار نیز می شناسند. این سیمان در مواردی کاربرد دارد که خطر حمله سولفات وجود داشته باشد. از این سیمان می توان در ساختمان های حجیم استفاده نمود تا هنگام گرفتن بتن حرارت کمتری ایجاد شود و حجم بتن ریزی محدود نشود. این نوع سیمان را باید در کیسه هایی از جنس پلی پروپیلن نگهداری کرد یکی از دلایل افزایش قیمت سیمان دلیجان تیپ دو به دلیل افزایش قیمت همین کیسه ها است که در انبار داری سیمان فاسد نشود. پودر سنگ قم همانند سیمان دلیجان در نوع خود با کیفیت ترین ها هستند.

سیمان دلیجان تیپ سه

سیمان دلیجان تیپ سه یک سیمان زودگیر است. این سیمان در صورت نیاز به چرخش قالب و در هوای سرد برای کاهش زمان محافظت مورد استفاده قرار می گیرد. به این نوع سیمان زود سخت شونده نیز می گویند. قیمت سیمان دلیجان با توجه به نوع تیپ آن و کاربردی که دارد متفاوت است شما می توانید سیمان دلیجان را از مراکز معتبر با قیمت مناسب خریدارید کنید.

سیمان دلیجان تیپ چهار

برای کاهش درجه حرارت از نوع چهارم یعنی سیمان دلیجان تیپ چهار استفاده می شود. مقاومت این سیمان به صورت آهسته انجام می شود از سیمان تیپ چهار در ساخت ساختمان های عظیم بتنی ، سدها و پل های بزرگ استفاده می کنند. سیمان دلیجان مطابق با استاندارد ملی ایران و استاندارد آمریکا تولید می شود به همین دلیل گفته می شود این سیمان از کیفیت خوبی برخودار است و قیمت سیمان دلیجان نیز اقتصادی بوده است.

سیمان دلیجان تیپ پنچ

سیمان نوع پنج که سیمان ضد سولفات نیز گفته می شود زمانی کاربرد دارد که بتن از نزدیک در معرض سولفات است. این سیمان معمولا در مواردی استفاده می شود که خاک یا آبی که با ساختمان بتنی در تماس است حاوی مقدار زیادی مواد سولفات باشد. سیمان در دو نوع پاکتی و فله در بازار به فروش می رسد طبیعی است که قیمت سیمان دلیجان به صورت فله مناسب تر است پس بنابراین اگر مصرف بالایی دارید می توانید آن را به صورت فله خریداری کنید.

قیمت سیمان دلیجان سال 1401

قیمت سیمان دلیجان

همان طور که می دانید قیمت سیمان دلیجان نیز مانند هر مواد و مصالح ساختمانی به عوامل متعددی بستگی دارد که از جمله آن می توان به کارخانه تولید کننده، نرخ ارز، قیمت مواد اولیه، نحوه تولید، نحوه استخراج مواد اولیه، عرضه و تقاضای بازار، شرایط اقتصادی کشور، نوسانات بازار مسکن اشاره کرد. در ایران کارخانه های زیادی در شهرهای مختلف مشغول به تولید سیمان هستند که از جمله آن می توان به دلیجان، قم، شیراز، اصفهان و … اشاره کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع