قیمت بلوک سیمانی

بلوک سیمانی محصولات ساختمانی نوآورانه ای هستند که به عنوان جایگزینی برای آجرهای سنتی در ساخت و ساز ساختمان استفاده می شوند. آن ها دارای فضای خالی داخلی هستند که بیش از 25٪ از سطح ناخالص آن ها است و در اندازه ها و اشکال مختلف موجود است. بلوک های سیمانی بر خلاف آجرهای قرمز، ماشینی هستند و تحت تأثیر شرایط آب و هوایی قرار نمی گیرند. آن ها به طور گسترده در چندین کشور آسیایی و در سراسر جهان استفاده می شوند. بلوک های سیمانی عمدتاً به دلیل دوام، هزینه کم، سرعت ساخت و سازگاری با محیط زیست علاوه بر موارد دیگر مورد استفاده قرار می گیرند. ما در این مقاله قصد داریم شما را با قیمت بلوک سیمانی که یکی از مصالح محبوب و پرطرفدار است آشنا کنیم تا شما بتوانید بهترین انتخاب را هنگام خرید داشته باشید پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

قیمت بلوک سیمانی

بلوک سیمانی چیست ؟

بلوک سیمانی یا بلوک سفالی، نوعی قطعه پیش ساخته بتنی است. ملات بلوک سیمانی با عیار پایین سیمان به دست می‌آید. طرح اختلاط بتن آن بر اساس مقاومت مورد نیاز به دست می‌آید. این بلوک ها از مخلوط کردن انواع سیمان به همراه آب با شن ریز دانه و ماسه، و انواع سبکدانه‌ها ساخته می‌شوند. معمولا از بلوک سیمانی در ساخت ساختمان‌ها، دیوارها و سقف‌ها استفاده می‌شود. ابعاد بلوک سیمانی و مصالح ساخت آن، بنا به موارد استفاده بلوک سیمانی متفاوت است. البته امروزه بلوک‌ها سیمانی در اندازه و ضخامت استاندارد تولید می‌شوند اما لازم به ذکر است که اندازه و ضخامت آن می تواند در قیمت بلوک سیمانی موثر باشد.

قیمت بلوک سیمانی چگونه محاسبه می شود

انواع بلوک سیمانی

انواع بلوک سیمانی با توجه به جرم آن ها در سه شاخه تعریف شده است:

بلوک سیمانی سنگین با چگالی بالای 2000 کیلوگرم بر متر مکعب

این نوع بلوک ها دارای سوراخ ‌هایی است که با پرکننده‌ شن و ماسه، پر می‌شوند و به همین دلیل وزن سنگینی دارند. این بلوک‌ها ابعاد بزرگ ترین نسبت به سایر انواع بلوک‌ها دارند و به خاطر ضخامت بیشترشان در سازه بنایی یا ساخت دیوارهای محوطه به کار می‌روند. بهتر است بدانید که باید توجه داشت هرچه وزن بلوک بیشتر باشد تاب فشاری آن نیز بیشتر است. قیمت بلوک سیمانی سنگین با توجه به ابعاد و وزن آن بالاتر است.
بلوک سیمانی نیمه‌ سبک با چگالی بین 1700 تا 2000 کیلوگرم بر متر مکعب : اغلب در این تقسیم ‌بندی، بلوک نیمه ‌سبک، زیرشاخه‌ بلوک سبک محسوب می‌شود. یکی از دلایل استفاده از این مصالح ساختمانی قیمت بلوک سیمانی است که بسیار مناسب و مقرون به صرفه می باشد.

بلوک سبک با چگالی کمتر از 1700 کیلوگرم بر متر مکعب

بلوک سبک یا بلوک پوکه‌ای از ریزدانه‌ پوکه‌ معدنی یا صنعتی ساخته می‌شود یا در حین تولید به واسطه‌ واکنش‌های شیمیایی، حباب‌هایی در ساختار آن پدید می‌آید که آن را سبک ‌وزن می کند. از این بلوک‌ها در سقف ‌های تیرچه بلوک استفاده می شود. با وجود کاهش وزن در بلوک ‌های سبک، مقاومت در این نوع بلوک‌ها آن قدرها هم کمتر از بلوک‌های معمولی نیست. این بلوک‌ها انواع مختلفی دارند و همین عامل می تواند در قیمت بلوک سیمانی سبک نیز تاثیر گذار باشد پس هنگام خرید به تمامی موارد دقت کنید:

1. بلوک سیمانی سبک رده یک با چگالی حدود ۵۰۰ تا ۷۰۰ کیلوگرم بر مترمکعب
2. بلوک سیمانی سبک رده دو با چگالی حدود ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب
3. بلوک سیمانی رده سه با چگالی ۱۰۰۰ تا ۱۷۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب
4. بلوک سیمانی رده چهار (بلوک‌های نیمه سبک) با چگالی ۱۷۰۰تا ۲۰۰۰ کیلوگرم بر مترمکعب

بلوک‌های سیمانی را از نظر ظاهر به انواع بلوک های تو خالی باربر و غیر باربر، توپر و آجر بتنی تقسیم می‌کنند و از لحاظ محل مصرف، انواع بلوک‌های دیواری توکار و نمادار، تیغه‌ای، ستونی و سقفی در بازار عرضه می شود. در تقسیم ‌بندی‌های دیگر بلوک‌های مخصوص دودکش، جدول خیابان‌ها و پیاده‌روها و … نیز وجود دارد. یکی دیگر از عوامل تعیین کننده قیمت بلوک سیمانی کاربرد و انواع آن است پیشنهاد ما به شما این است که بلوک سیمانی یا بلوک سبک خود را با توجه به کاری که می خواهید انجام دهید انتخاب کنید تا بتوانید خریدی درست و به صرفه داشته باشید.

بلوک سیمانی

مزایای بلوک سیمانی

1. استحکام و دوام

بلوک های سیمانی قوی هستند و می توانند آزمون زمان را تحمل کنند. با توجه به ابتکار پایداری سیمان شورای تجارت جهانی برای توسعه پایدار، سیمان با بتن به کار رفته با گذشت زمان قوی‌تر می‌شود و در اثر رطوبت، آفات یا کپک ضعیف‌تر نمی‌شود. قیمت روز سیمان می تواند قیمت بلوک سیمانی را تغییر دهد و باعث افزایش و یا کاهش قیمت شود.

2. مقاومت در برابر آتش

جایی که یک سازه چوبی به سرعت تسلیم شعله های آتش می شود، یک ساختمان بلوک سیمانی می تواند در برابر آن مقاومت کند و توانایی گسترش سریع آتش را محدود کند. هزینه حمل و نقل نیز یکی از عوامل موثر در قیمت بلوک سیمانی است پس مسافت و حمل و نقل این مصالح در قیمت نهایی تاثیر گذار است.

3. خواص عایق

بلوک های سیمانی به دلیل خاصیت عایق بودن شناخته شده اند. بلوک های سیمانی یا بتنی در جلوگیری از ورود دمای بیرون به خانه برتری دارند که اغلب منجر به کاهش هزینه های انرژی می شود. این ویژگی های عایق بسته به سازنده متفاوت است و به چگالی بلوک بستگی دارد. در صورت تمایل می توان بلوک های سیمانی توخالی را در حین ساخت با عایق پر کرد. همان طور که اشاره کردیم قیمت بلوک سیمانی با توجه به وزن و ابعاد آن مشخص می شود.

4. ساخت سفارشی

امروزه بلوک های ساختمانی سیمانی را می توان به صورت سفارشی سفارش داد تا به بهترین نحو نیازهای پروژه شما را برآورده کند. نه تنها می توانید رنگ و پرداخت را مشخص کنید، بلکه توخالی یا توپر بودن را نیز می توان در اشکال و اندازه های مختلف ساخت. اما این موارد می تواند قیمت بلوک سیمانی را تغییر دهد و باعث افزایش آن شود.

5. مقرون به صرفه و پایدار

اغلب اوقات، انتخاب های سازگار با محیط زیست با قیمت بالایی همراه هستند. با این حال، قیمت بلوک سیمانی همچنان مقرون به صرفه است و به طور فزاینده ای به عنوان یک انتخاب سازگار با محیط زیست پذیرفته می شوند.

مواد اولیه مورد استفاده برای تولید بلوک های سیمانی پایدار و قابل بازیافت هستند. تولید آن ها انرژی کمتری نسبت به تولید مصالح ساختمانی مشابه مصرف می کند و انتشار CO2 مرتبط با تولید بلوک های سیمانی در مقایسه با مصالح ساختمانی مشابه نسبتاً کم در نظر گرفته می شود. شما می توانید جهت خرید و اطلاع از قیمت بلوک سیمانی به سایت های معتبر و مراکز فروش مراجعه کنید و بلوک سیمانی را با بهترین قیمت خریداری کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع