قیمت آهک میکرونیزه

همان طور که می دانید قدمت آهک در ایران به سه هزار سال پیش باز می گردد. گورهای چمباتمه ای که در ناحیه ی حسنلو پیدا شده دارای سه متر عمق بوده که از شفته ی آهک پر شده اند. حتی می توان گفت کف کاخ های تخت جمشید نیز از ملاتی سرخ رنگ که در آن آهک به کار رفته بود پوشیده شده است. ایرانیان قدیم به خوبی این ماده کاربردی را می شناختند زیرا نمونه های متعددی از کاربرد آهک به عنوان سیمان و ملات در ساختمان های تاریخی به دست آمده است. اما باید گفت آهک انواع مختلفی دارد که هر کدام متناسب با خواصی که دارند به کاربرده می شوند. قیمت آهک میکرونیزه نسبت به انواع قیمت آهک کمی بالاتر می باشد اما کاربردهای تخصصی تری دارا می باشد.

یکی از انواع آهک که بسیار کاربردی است آهک میکرونیزه نام دارد قیمت آهک میکرونیزه با توجه به خلوص و دانه هایی که دارد از سایر آهک ها متفاوت است. ما در این مقاله قصد داریم شما را با قیمت آهک میکرونیزه و کاربردهای آن آشنا کنیم پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

قیمت آهک میکرونیزه

آهک میکرونیزه چیست؟

ابتدا قبل از هر چیزی باید با این آهک آشنا شویم تا بتوانیم درک بهتر و درست تری از آن داشته باشیم. آهک میکرونیزه از کوبش سنگ آهک یا آهک زنده به دست می آید. آهک هنگامی که پودر می شود سطح مقطع بیشتری پیدا می کند و می تواند به راحتی با مواد دیگر ترکیب شود به همین دلیل می توان از آن ها در صنایع مختلف استفاده کرد. قیمت آهک میکرونیزه به دلیل کاربردهایی زیادی که در صنایع مختلف دارد بیشتر است. قیمت این محصول همانند قیمت آهک هیدراته کمی بالا می باشد.

اما آهک پودر با پودر آهک میکرونیزه متفاوت است. همان طور که از نام آن مشخص است این محصول دارای ذرات فوق العاده ریزی است که با واحد میکرومتر تولید می گردد. در واقع آهک میکرونیزه باید دارای دانه بندی با مش ریز تر از 200 مش باشد. این سایز دارای ذرات بسیار کوچک بوده و حالتی شبیه به آرد به آن می دهد. در تولید آهک میکرونیزه از آسیاب های بالمیل و سرندهای خاصی استفاده می کنند. قم یکی از قطب های معدن آهک در کشور می باشد و آهک قم از کیفیت بالایی برخوردار می باشد.

قیمت آهک میکرونیزه مرغوب بالاتر از سایر آهک ها می باشد این آهک باید کاملا خالص بوده و هیچ گونه پودر معدنی با آن ترکیب نشده باشد. از ویژگی های آهک میکرونیزه ممتاز می توان به رنگ سفید، حالت پودر یک دست و همچنین ایجاد حرارات زیاد در صورت ترکیب با آب اشاره کرد. پس در هنگام خرید علاوه بر قیمت این محصول باید به سطح کیفیت آن نیز توجه کنید تا محصولی با کیفیت و مرغوب متناسب با قیمت دریافتی تحویل بگیرید.

آهک میکرونیزه

کاربرد آهک میکرونیزه و آهک زنده میکرونیزه

همان طور که گفتیم آهک هنگامی که به شکل کلوخه باشد کاربرد زیادی ندارد زیرا دارای ناخالصی است اما هنگامی که به شکل پودر شده در می آید و ناخالصی ها از آن حذف می شوند می توان از آن در صنایع مختلف استفاده کرد. آهک میکرونیزه در صورت ترکیب با مواد اولیه مورد مصرف در صنایع، هزینه تولید محصولات نهایی را به صورت چشمگیری کاهش می دهد به همین دلیل می توان گفت قیمت آهک مکرونیزه بسیار مقرون به صرفه است.اما قیمت آهک کلوخه پایین تر می باشد. از کاربردهای آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • به عنوان ماده ضد عفونی کننده در پرورش دام و طیور
  • تنظیم پی اچ و خنثی سازی اسیدها
  • تصفیه آب و فاضلاب
  • برای شفته زیری جهت ثبیت خاک
  • صنایع تولید کاغذ
  • تولید سیمان پورتلند
  • صنایع تولید فلز و محصولات شیمیایی
قیمت آهک میکرونیزه فله

قیمت آهک میکرونیزه

در هنگام خرید آهک میکرونیزه حتما باید به کیفیت و مرغوبیت آهک توجه کنید زیرا تولید کنندگان آهک زنده میکرونیزه در ایران کم هستند و ممکن است شما هنگام خرید آهک میکرونیزه را با قیمت درستی دریافت نکنید. پس بهتر است قیمت آهک میکرونیزه را از مراکز معتبر جویا شوید. اما قابل ذکر است به دلیل عملیاتی که برای میکرونیزه کردن آهک انجام می شود طبیعی است که قیمت آهک میکرونیزه گران تر از انواع درشت آن باشد و قطعا این آهک کاربردهای بیشتری نیز نسبت به سایر آهک ها دارد. قیمت آهک شفته نسبت به آهک میکرونیزه پایین تر می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع