قیمت آهک شفته

می توان گفت یکی از مواد و مصالحی که در ساختمان سازی از گذشته دور در ایران کاربرد داشته آهک شفته یا همان شفته آهکی است که قدمت آن به بیش از سه هزار سال پیش می رسد.آتشکده ها و ساختمان های دیگر در زمان ساسانیان که ویرانه شان به جا مانده اند، با پیِ شفته آهکی و ملات گلاهک ساخته شده اند. همه ی مسجدهای بزرگ ایران مانند: مسجد کبود تبریز که آن را «فیروزه ی اسلام» نامیدند، مسجدهای بزرگ اصفهان، ساختمان های بزرگ مشهد، شمس العماره و مدرسه ی سپهسالار تهران و جاهای دیگر روی شفته ی آهکی و با ملات گِلاهک ساخته شده اند.گروه کارخانجات ایران پودر مفتخر است بهترین قیمت آهک الخصوص قیمت آهک شفته را به بازار ارائه می کند.

در واقع یکی از دلایلی که سبب کاربرد و استفاده زیاد از این ماده بوده است قیمت آهک شفته است که مناسب و ارزان می باشد. ما در این مقاله قصد داریم درباره قیمت آهک شفته و کاربرد آن است پس با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

قیمت آهک شفته

آهک شفته چیست ؟

قبل از هر چیزی باید بدانیم که آهک شفته یا شفته آهک چیست تا بتوانیم درک بهتری از این مواد داشته باشیم. شفته آهک در واقع نوعی ملات یا دوغاب است که از آهک ، آب و برخی مواد دیگر ساخته می شود. می توان گفت یکی از کاربردهای مهم آن تقویت خاک است.گروه کارخانجات ایران پودر مفتخر است بهترین قیمت آهک شفته و بهترین قیمت آهک کلوخه را به بازار ارائه می کند.

همان طور که گفته شد آهک شفته از گذشته تا امروز در ایران مورد استفاده بوده است زیرا این ملات در مناطقی که گرم است عملکرد و تاثیر بیشتری دارد. با توجه به این که کشور عزیزمان ایران یک کشور گرم است به خصوص در مناطق مرکزی عملکرد ملات آهک شفته بسیار موثر تر است. مقاومت ملات آهک شفته به مرور زمان افزایش می یابد به طوری که مقاومت آن پس از یک ماه در حدود دو برابر مقاومت آن در هفته اول شفته ریزی است.

علاوه بر قیمت آهک شفته که بسیار مقرون به صرفه است خواصی که دارد می تواند دلیل کاربرد آن در مصارف مختلفی مانند شفته ریزی برای سازه های بزرگ تا امور کوچکی مانند درز گیری کاشی و سرامیک باشد.

آهک شفته

روش تهیه آهک شفته چگونه است؟

1. برای تهیه شفته آهک باید به خوبی آهک را سرند کرده تا یک دست شود. توجه داشته باشید که آهک هیدراته مراحل سخت تری برای تولید را باید بگذارند به همین دلیل است قیمت آهک هیدراته بالاتر است.

2. آهک مورد استفاده را با میزان کافی آب مخلوط کنید (بهتر است از ماشین مخلوط کن یا بتن ساز استفاده کنید)

3. دوغاب شفته آهک را در محیط و در نزدیکی فنداسیون تهیه کنید تا نیازی به انتقال نداشته باشد.

4. سیمان و بتن را پس از عمل آوری کامل شفته آهک به دوغاب اضافه کنید در غیر این صورت ، آب آن کاملا جذب آهک می شود و بتن پوک می گردد.

5. بارگذاری بر روی شفته آهک نباید پیش از خشک شدن شفته آهک و رسیدن به استاندارد فشاری 5/1 کیلوگرم بر سانتی متر مربع انجام شود.

6. دقت کنید هر چه میزان خاک رس زمین بیشتر باشد باید از مقدار بیشتری آهک در تهیه دوغاب آهک شفته کاری استفاده نمود.

شفته آهک ویژگی های خاصی دارد که باید در زمان تهیه به این ویژگی ها توجه نمود و نمی توان از هر نوع آهکی استفاده شود. مصرف آهک نامناسب برای شفته ریزی ممکن است آثار زیان باری همچون ریزش سازه داشته باشد. پس در هنگام خرید علاوه بر قیمت آهک شفته باید به کیفیت آن نیز توجه کنید تا خریدی مطمئن داشته باشید.

قیمت اهک شفته ریزی

نکاتی در مورد شفته ریزی آهک

تشخیص میزان مقاومت آهکی از طریق سنجش مقاومت فشاری آن طی روزهای پس از شفته ریزی است. آهک مورد مصرف در تهیه شفته آهک می تواند از نوع آهک زنده یا آهک هیدراته باشد. اگر قصد استفاده از آهک هیدراته را دارید باید توجه کنید که به خوبی شکفته شده باشد در غیر این صورت آهک در پی ساختمان شکفته شده و حفره هایی را ایجاد می کند که همین امر پی را تضعیف خواهد نمود. هر چه کیفیت آهک به کار رفته در شفته آهک بیشتر باشد قیمت شفته آهک بیشتر خواهد بود.

محل استاندارد برای تهیه ملات شفته آهک در نزدیکی محل شفته ریزی است تا به راحتی شفته تهیه شده و بدون خشک شدن به داخل پی منتقل شود. همچنین در تهیه دوغاب شفته آهکی آن را بهتر است با خاک درشت دانه ترکیب کرده و از پاره سنگ در داخل آن استفاده کنید. بهترین قیمت آهک شفته و بهترین قیمت پودر سنگ را از مجموعه ما بخواهید.

هیچ گاه پیش از رسیدن شفته آهکی به مقاومت استاندارد یعنی 5.1 کیلو گرم بر سانتی متر مربع بارگذاری بر روی آن را آغاز نکنید. روش سنتی برای بررسی خشک شدن شفته آهک و خاک این است که اثر کفش روی آن نماند. اما از نظر علمی باید توسط مهندس ناظر تایید شود. برای این که قیمت آهک شفته و پودر سنگ قم را به صورت مناسب و اقتصادی خریداری کنید با مشاورین ما در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع